Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Harmoni fetare!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Harmoni fetare!   Mon Dec 08, 2008 4:13 pm

Po marr shkas per hapjen e kesaj tema pasi lexova nje artikull La minaccia dell'Islam(Kercenimi i Islamit) ne nje websajt italian, ku flitej per vendin tone si nje shembull i mire qe verteton se Islami nuk eshte i rrezikshem sic do ti tregohet pjeses me te madhe te botes(marre shkas edhe nga sulmet e fundit ne Indi)

Une doja te beja nje pyetje, si e kuptoni ju harmonine fetare?A ka nje te tille ne Shqiperi?

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: Harmoni fetare!   Mon Dec 08, 2008 4:15 pm

Nuk besoj se 'harmonia fetare' ne Shqiperi esht nje rjedhoje e vertyteve qe na karakterizon si komb.Thjesht Shqipetaret te feve se ndryshme u detyruan ne nje bashkjetese gjate regjimit komunist kurse brezat ne vije trashiguan nje ateizem dhe mosnjohje rreth ceshtjes.

Kohet e vona,duke perfshire ketu brezin tone,ata qe u ndodhen dhe u kulturuan me nje fe te shtetit emigrues nuk besoj se mund te karakterizohen paqeprures....duke vezhguar tema perkatese neper forume dikush mund te konkludoj shume lehte mbi 'tolerancen' qe ne shqiptaret kemi ndaj nje feje tjeter....e keshtu ne shume forume,preferohet tema te tilla te ndalohen... Sad

Me pak fjale,po te mos na kish ndaluar xhaxhi Enveri kulturen fetare e po te na interesonte vertet fenomeni ne fjale,ne Shqiperi do kish plasur pistoleta e thika...sic ndodh sot ne jeten virtuale

Per mua 'harmonia fetare' nuk vjen nga mosnjohja apo indiferenca mbi te por nga njohuria e te vertetes qe c'do fe humane zoteron dhe kjo e 'vertet' nuk thote as gje tjeter pervecse te dashurosh njeriun si nje krijese hyjnore pa dallim kombi,feje etj...

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
Vilma
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 409
Age : 25
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: Harmoni fetare!   Thu Dec 11, 2008 7:04 pm

po jam sh dakortttt FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA APO JOO??HAHA
pra sduhet te kett dallime midis njerve per arsye fejeee...edhe dicka sh sh absurte

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Neri
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 414
Age : 25
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: Harmoni fetare!   Thu Dec 11, 2008 9:58 pm

x mu iher qe nuk besoj a gjaja ma kot.....tan njerzt jan isoj..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Moreno
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte
avatar

Numri i postimeve : 51
Age : 25
Location : Albania
Registration date : 05/01/2009

MesazhTitulli: Re: Harmoni fetare!   Tue Jan 06, 2009 10:30 pm

Shkodra asht i vetmi vend ne shqiperi qe ka konflikte ndermjet feve...Un per vedi jam musliman edhe nuk kam asnji inat per tjert qe kan nji fe tjeter perkundrazi i maj shum afer.Ska randsi cfar fejet ke ,randsi ka karakteri edhe me ken sa ma te afert me njeni tjetrin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Harmoni fetare!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Harmoni fetare!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema Sociale-
Kërce tek: