Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 TEST---Si e perjetoni dashurine!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   Mon Dec 08, 2008 4:19 pm

SI E PËRJETONI DASHURINË

Asnjë njeri në këtë planet njëjtë nuk e përjeton njëjtë dashurinë. Disa ëndërrojnë dhe vetëm ëndërrojnë. Të tjerët e dijnë se deri sa largë mund të shkojnë. Përveq këltyre ka edhe fatalista, për të cilët jeta dhe dashuria është aventurë e bukur. Cilës kategori i takoni ju? Në përpjekje për të gjetur përgjigjen në këtë pyetje, filloni me këtë test…

1) Ëndërroni se dashuria e juaj është:

a) intrigante dhe senzuale
b) të rrezikshme dhe pasionuese
c) romantike dhe të qëndrueshme

2) Te personat e gjinisë së kundërt, e para që e vëreni është:

a) bukuria
b) siguria
c) sharmi


3) Takoheni me dike që din të komentoj fatin në letra. Si do të veproni?

a) i lejoni t'jua komentoj fatin tuaj në letra
b) jeni të bindur se është sharlatan
c) nuk i lejoni t’ju shikoj fatin në letra


4) Nga partneri pritni t’jua pushtoj zemrën me:

a) seks
b) gjëra praktike
c) ëndërra për dashuri të përjetshme


5) Do të dëshironit që takimin e parë ta përfundoni:

a) me puthje të zjarrtë
b) vetëm duke biseduar
c) në kinema


6) Ardhmëria është:

a) e paparashikueshme
b) më e mire se e tashmja
c) me riziqe


7) Nuk e duroni:

a) budallakinë
b) agresivitetin
c) të folurit e kotë


Cool Do të dëshironit të ishit:

a) romantik
b) misterioz
c) ngazëllyes-e


9) Ngjyra që ju më së shumti e adhuroni është:

a) e verdha
b) e kuqe
c) e kaltër e çeltë


10) kur i mbyllni sytë mendoni në:

a) punën tuaj
b) partnerin
c) në një shkretirë të vetmuar


TABELA E REZULTATEVE
. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
a) 3 1 1 3 1 2 2 1 3 3
b) 2 2 2 2 2 1 1 2 2 2
c) 1 3 3 1 3 3 3 3 1 1

Prej 10-16 pikë:

Ëndërrimtar. Të ëndërruarit për ju është dçka pa të cilën nuk mund të jetoni. Jeni tejet romantic dhe shpesh mbylleni në botën tuaj fantastike. Idetë mbi dashurinë janë shumë large realitetit, dhe e gjithë kjo për arsye se i frikoheni se dashuria juaj nuk do të ket sukses. Kur mendoni për personin e caktuar, e idealizoni atë dhe gjithçka që shihni para syve është në frymën e ndjenjave. Lehtë bëheni rob i ndjenjave duke pritur dashurinë e përhershme. Por koha e përrallave, tashmë e sa kohë ka kaluar!

Prej 17-23 pikë:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk është e përbërë nga idetë e mëdha, por vetëm nga emocionet. Ato ju shpiejnë nëpër jetë, ju udhëzojnë dhe ju japin kënaqësi. Jeta është aventurë e bukur dhe gjithnjë nga ajo merrni anët positive të saj. Ju mire e dini se përmbushja e dëshirave nuk varet vetëm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumë durim pritni dashurinë e jetës suaj. Keni mjaftë aftësi dhe imagjinatë për t’i nxitur ëndërrat tuaja.

Prej 24-30 pikë:

Realist. Keni aftësi të analizoni, të kuptoni shumçka dhe të dini se ku i keni kufijtë. Kjo ju bënë person realist. Gjithnjë kacafyteni me probleme, ndërsa ëndrrat ju shërbejnë të i përmbushni disa dëshira të vogla. Për ju dashuria është shumë e rëndësishme, por që ajo është vetëm një pjesë e jetës. Problemet i zgjidhni pa pritje të mëdha. Ju jetoni në të tashmen. Ëndrrat tuaja mund të plotësohen, ngase nuk ëndërroni asnjëherë për personat e paarritshme

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
Neri
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 414
Age : 25
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   Mon Dec 08, 2008 5:29 pm

urrrraaaaaaaaaa......................27 pike....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Visari
Anetar aktiv
Anetar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 106
Age : 26
Registration date : 05/12/2008

MesazhTitulli: Re: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   Mon Dec 08, 2008 11:21 pm

mirboll .......... 18 pik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vilma
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 409
Age : 25
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   Sun Dec 14, 2008 2:17 am

Prej 17-23 pikë:19 pikeee

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk është e përbërë nga idetë e mëdha, por vetëm nga emocionet. Ato ju shpiejnë nëpër jetë, ju udhëzojnë dhe ju japin kënaqësi. Jeta është aventurë e bukur dhe gjithnjë nga ajo merrni anët positive të saj. Ju mire e dini se përmbushja e dëshirave nuk varet vetëm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumë durim pritni dashurinë e jetës suaj. Keni mjaftë aftësi dhe imagjinatë për t’i nxitur ëndërrat tuaja.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
iris
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 542
Age : 25
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   Sun Dec 14, 2008 2:22 am

Prej 17-23 pikë:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk është e përbërë nga idetë e mëdha, por vetëm nga emocionet. Ato ju shpiejnë nëpër jetë, ju udhëzojnë dhe ju japin kënaqësi. Jeta është aventurë e bukur dhe gjithnjë nga ajo merrni anët positive të saj. Ju mire e dini se përmbushja e dëshirave nuk varet vetëm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumë durim pritni dashurinë e jetës suaj. Keni mjaftë aftësi dhe imagjinatë për t’i nxitur ëndërrat tuaja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ridi_rex
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte


Numri i postimeve : 44
Age : 34
Registration date : 05/01/2009

MesazhTitulli: Re: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   Mon Jan 05, 2009 9:55 pm

Prej 17-23 pikë:

Fatalist. Sipas jush dashuria nuk është e përbërë nga idetë e mëdha, por vetëm nga emocionet. Ato ju shpiejnë nëpër jetë, ju udhëzojnë dhe ju japin kënaqësi. Jeta është aventurë e bukur dhe gjithnjë nga ajo merrni anët positive të saj. Ju mire e dini se përmbushja e dëshirave nuk varet vetëm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me shumë durim pritni dashurinë e jetës suaj. Keni mjaftë aftësi dhe imagjinatë për t’i nxitur ëndërrat tuaja
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Moreno
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte
avatar

Numri i postimeve : 51
Age : 25
Location : Albania
Registration date : 05/01/2009

MesazhTitulli: Re: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   Tue Jan 06, 2009 12:04 am

Prej 17-23 pikë:

Fatalist. Sipas
jush dashuria nuk është e përbërë nga idetë e mëdha, por vetëm nga
emocionet. Ato ju shpiejnë nëpër jetë, ju udhëzojnë dhe ju japin
kënaqësi. Jeta është aventurë e bukur dhe gjithnjë nga ajo merrni anët
positive të saj. Ju mire e dini se përmbushja e dëshirave nuk varet
vetëm nga ju, por edhe nga rrethanat, takimet dhe fati. Prandaj me
shumë durim pritni dashurinë e jetës suaj. Keni mjaftë aftësi dhe
imagjinatë për t’i nxitur ëndërrat tuaja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: TEST---Si e perjetoni dashurine!!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
TEST---Si e perjetoni dashurine!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema te pergjithshme-
Kërce tek: