Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 “Honeymoon", filmi që do bashkojë shqiptarët me serbët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: “Honeymoon", filmi që do bashkojë shqiptarët me serbët   Tue Nov 25, 2008 11:47 pm

Regjisori serb Goran Paskaljevic ka nisur produksionin e një filmi “Honeymoon”, i cili është bashkëpunimi i parë shqiptaro- serb në fushën e kinematografisë. Agjencia e Tragjikomedia moderne është shkruar nga Paskaljevic dhe shkrimtari I ri shqiptar Genc Përmeti. Filmi do të realizojë skenat e tij në Vojvodinë, Shqipëri dhe Itali.
Paskaljevic, i cili në karrierën e tij deri tani numëron 14 filma, thotë se “Honeymoon” është sfida më e madhe. “Dua që ky film të portretizojë mentalitetin ballkanik dhe karakterin e ballkanasit, i cili është shumë i ndryshëm nga ai europian.”- Thotë Paskaljevic për agjencinë e lajmeve maqedonase Mina.
Personazhi kryesor në këtë film do të luhet nga një aktore e re serbe nga Novi Sad, Jelena Tarkulja. Aktorë të tjerë janë Xhankarlo Xhanini, Lazar Ristovski, Petar Bozovic, Mira Banjac dhe aktorë të tjerë shqiptarë dhe italianë.

Filmi flet për dy cifte të cilët vendosin të largohen nga shteti i tyre (Serbi dhe Shqipëri) dhe të shkojnë drjt Europës Perëndimore. Cifti shqiptar do të hasë vështirësi në portin e Barit, ndërsa ai serb do të ketë peripecitë në aeroportin e Berlinit. Të dy ciftet do të jenë të trishtuar nga mënyra se si i trajtojnë si “të padëshiruar” në Europën Perëndimore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
 
“Honeymoon", filmi që do bashkojë shqiptarët me serbët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Bota Muzikore & Kinematografike-
Kërce tek: