Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Hakmarrja dhe ngujimi ne vitin 2008 !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Hakmarrja dhe ngujimi ne vitin 2008 !!!   Wed Nov 26, 2008 12:17 am

Jetojme ne vitin 2008 dhe ende shume femije e te rinj jane te detyruar te jene te ngujuar per te mbrojtur jeten e tyre duke qene keshtu jashte cdo realiteti e duke jetuar brenda kater mureve kur bashkemoshataret e tyre luajne e qeshin , gezojne femijerine e rinine. Eshte drame e shoqerise sone ... Disa ligje te shkruara me qindra vite me pare ... vazhdojne te zbatohen dhe te lene ne "erresire" femije te pafajshem e te shterrojne shume familje. Keto "ligje" jane me te fuqishme se ligjet e shtetit madje veprojne si te pavarur prej tyre, pra ata vete hakmerren duke cuar jete te fisi apo familjes. Sipas ketyre ligjeve femijet dhe grate jane te pacenueshme por fatkeqesisht edhe ky "kanun" qe eshte tipik per zonat malore ... ka filluar te "modifikohet" sipas interesave te secilit ! Eshte per te ardhur keq ,qe aty ku dora e shtetin nuk mund te veproje veprojne disa norma barbare ....

Cfare mendimi keni ju per "hakmarrjen" dhe " ngujimin" qe jane nje plage e gjalle e shoqerise sone ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
 
Hakmarrja dhe ngujimi ne vitin 2008 !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema Sociale-
Kërce tek: