Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Euro (€) në vend të lekut shqiptar?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Euro (€) në vend të lekut shqiptar?   Wed Nov 26, 2008 12:20 am

Ne te perditshmen shqiptare 'Koha Jone' kishte nje artikull interesant ne lidhje me lekun shqiptar dhe zevendesimin eventual te tij me monedhen e perbashket evropiane, euro!

"Mendime te kunderta ne lidhje me zevendesimin e monedhes vendase me ate evropiane. Shumica e njerezve jane pro futjes se euros si kartemonedhe zyrtare, pasi lehteson veprimet ne dogana, aeroporte, shkembimet tregetare dhe turistike me Europen."

Keto ide vijne si pasoje e nismes "Shqiperia nje Euro" e ndermarre nga qeveria shqiptare dhe e publikuar nga kryeministri Berisha para dy ditesh, qe nje kohesisht mbeshtetet edhe nga shtresa e biznesut vendas.

C'mendoni ju per kete gje? Te nderrojme lekun shqiptar me valuten e evropaine, apo si t'ja bejme?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
Vilma
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 409
Age : 25
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: Euro (€) në vend të lekut shqiptar?   Sat Dec 06, 2008 3:29 am

nk kishte ken keq me nrru lekun me euro......cdo hap drejt drejt evropes sjell dicka te re...x mendimin tim jam x nrrimin e valutes monetare nga leku ne euro

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Neri
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 414
Age : 25
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: Euro (€) në vend të lekut shqiptar?   Sat Dec 06, 2008 5:17 am

asht pun me rrezik te madh......mund te rritet inflacioni....duhen te merren parasysh shum gjana para se me e nderru lekun ne euro.....ma e mira kishte ken....qe mu pagu shqiptaret ne lek=me vleften e eurove qe marrin ne europ...ath sdo kishte nevoj te nderrohej monedha...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Moreno
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte
avatar

Numri i postimeve : 51
Age : 25
Location : Albania
Registration date : 05/01/2009

MesazhTitulli: Re: Euro (€) në vend të lekut shqiptar?   Tue Jan 06, 2009 10:40 pm

Bani ca te doni se ne pare dona,lek a euro ska randsi,a po po e kan per te miren ton pfffffffffffffffff mhb kot...Mu x vedi sme intereson.Me lek jam msu me lek ma mir me ken...Ka edhe vende te tjera ne Europ qe nuk perdorin Euro por paren e tyne tradicionale.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Euro (€) në vend të lekut shqiptar?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Euro (€) në vend të lekut shqiptar?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema Sociale-
Kërce tek: