Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Kultura demokratike,triumf i individualizmit?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Kultura demokratike,triumf i individualizmit?!   Wed Nov 26, 2008 12:26 am

Tashme,jemi te ndergjegjshem se rruga e nisur ne 1990,po na con ne ndryshime themelore te konceptit te shoqerise dhe rrjedhimisht te individit...

Askund nuk veren diskutime serioze mbi nje prej rrjedhojave kryesore te kultures demokratike,pra mbi ate qe mund ta quajme pa medyshje ,Kultin e Individit...

Tashme kulturat qe nuk praktikojne kultin perendimor te individit,perkufizohen si 'kultura te prapambetura' si kultura primitive....

A eshte vertet individualizmi i tipit perendimor ,zgjidhja apo baza nga te fillohet ndertimi i nje shoqerie te drejte e te ndershme?

Do doja te degjoja dicka me shume nga perkrahesit e perendimit,ne lidhje me kete ceshtje,pasi kam pershtypjen se kulti i individit eshte futur si stampe e jo si dicka e arsyetuar dhe e gjetur si e drejte dhe e ndershme...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
 
Kultura demokratike,triumf i individualizmit?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema Sociale-
Kërce tek: