Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   Wed Nov 26, 2008 12:40 am

Ne zgjedhjet e fundit lokale ne SHBA, fitoi ligji qe ndalon pirjen e duhanit ne te gjitha vendet publike, pube, disko, lokale, stadiume... etj. Ky ligj hyri ne fuqi me 7 dhjetor 2006.

Cfare mendoni per kete ligj, si dhe pasojat qe mund te kete ne shoqeri? Mendoni se kufizime te tilla ndihmonjne ne luften kundra duhanit, apo e bejne me te veshtire ate?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   Wed Nov 26, 2008 12:40 am

Une nuk e pi duhanin, dhe ne pamje te pare ky ligj eshte nje avantazh per mua, sidomos duke konsideruar faktin qe duhani me ben shume dem per shendetin. Dhe po ta shikosh nga nje ane, ata qe e pijne duhanin e kane nje zgjidhje te dalin jashte per ta pire, dhe te kene mundesi te frekuentojne ambjente te ndryshme. Ndersa ata qe nuk e pijne nuk kane shume zgjedhje, nese pihet duhan ne ate ambient.


Por mendoj se po ta shikosh problemin nga me afer, kupton se kjo ne fakt i nderlikon gjerat. Sepse ne njefare menyre cenon te drejtat e atyre qe jane perdorues te duhanit.
Nje nder qellimet e kryesore te ligjeve te ketij lloji ( kujtojme ligjin e moshes minimale per konsum alkoli, qe eshte 21 vjec... me e larta ne tere boten), eshte te pakesoje konsumin e duhanit dhe narkotikeve te tjere. Por fatkeqesisht nga historia legjislative e shekullit te kaluar ketu ne SHBA mesojme se cdo tentative per te kontrolluar, ose ulur kete konsum, sidomos ne moshat minore, duke vene limite te tilla... ka deshtuar.
Mendoj se shteti duhet te kontriboje me shume ne aspektin e ndergjegjesimit dhe edukimit te te rinjve per sa i perket konsumit te duhanit dhe alkolit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
ola
Anetar aktiv
Anetar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 183
Registration date : 03/12/2008

MesazhTitulli: Re: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   Thu Dec 04, 2008 7:33 pm

un jam kunder perdorimit te duhanit nga te rinjte
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
iris
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 542
Age : 25
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   Thu Dec 04, 2008 8:19 pm

ababa un smun ta duraj duhanin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Visari
Anetar aktiv
Anetar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 106
Age : 26
Registration date : 05/12/2008

MesazhTitulli: Re: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   Fri Dec 05, 2008 7:50 pm

aaaa eca e pij un x ju te dyja,te knaq mushknit ahhhhhhhhhhhhh
PRO SMOKING
hell yeahhhhhhhhhhhh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vilma
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 409
Age : 25
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   Fri Dec 05, 2008 7:56 pm

uuuu ty ta xaft frymen ishalla ta xen naj dit Razz:P.......

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Moreno
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte
avatar

Numri i postimeve : 51
Age : 25
Location : Albania
Registration date : 05/01/2009

MesazhTitulli: Re: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   Tue Jan 06, 2009 11:00 pm

hahahahhahah taman Visar....Pro Smoking!Its fucking awesome Razz.Edhe ne gjum ajri qe thithi kisha dasht me ken tym duhanit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndalohet pirja e duhanit ne te gjitha vendet publike !!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema Sociale-
Kërce tek: