Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 A duhet ti besojmë rastësisë?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Wed Nov 26, 2008 12:44 am

Ne shume raste nje seri rastesish turbulluese na bejne qe te shohim jeten ne nje kendveshtrim tjeter,duke na bere shpeshhere te afte dhe bindes per te modifikuar,ndryshuar rrjedhen e jetes sone.....Hyrja ne nje bote qe hapet mbi tokat e mundura te Irracionelit...
"Rastesia i ben mire gjerat","E njoha rastesisht","Ishte nje rastesi e thjeshte",e shume fraza te tjera qe themi si per te siguruar veten ose justifikuar ate te tjetri.
Sikur te jemi te detyruar qe te japim shpjegim per gjithcka!
Ne nje shoqeri te zhvilluar dhe karteziene, ne te cilen duhet te kemi kontrollin e jetes sone,rastesite na tregojne mosshikimin relativ ndaj fenomeneve natyrale dhe pasigurine qe shfaqet ne pamundesine per te parashikuar gjerat...Dmth eshte shpesh e shoqeruar me rrezikun dhe aventuren.
Duke nenvizuar te ashtuquajturen "injoranca jone",rastesia ushqen ndjenjat tona te pasigurise dhe shqetesimit.Po ky lloj vizioni ka limitet e tij...
Perse te mos kemi psh nje lloj rastesie qe do te na bente te ndryshonim boten?
Rastesia perzihet me gjithcka ne menyren me banale dhe me te thjeshte,nga nje njohje casti,deri te ajo me seriozja....duke mbaruar si nje molle e rene mbi koken e Newton i cili i mesoj te njihte ligjet e forces e peshes mbi gravitetin.
Me duket i cuditshem fakti qe si eshte e mundur qe ky lloj fenomeni i ashtuquajtur "synchronistique" arrin te komunikoje me subjektivin ne afektiv!!
Pra skemi cte bejme tjeter po te leme keto shenja qe na hyjne ne jeten tone ashtu si pa u ndjere..
Nuk eshte nevoja te jemi "Wonder Woman",per te kuptuar keto lloj shenjash.
Na mjafton te leme hapur deren e zemres....


I besoni rastesise,koencidences?
Cili eshte mendimi juaj?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
florida
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte
avatar

Numri i postimeve : 53
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Wed Nov 26, 2008 9:04 pm

un jam pro rastesise shpesh here ate qe sjell rastesia se sjell asigjee
shum here na takon te takojme njerez rastesisht ndersa kur e planifikojme shpesh here deshtojme:(
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
besar
Anetar i ri
Anetar i ri
avatar

Numri i postimeve : 16
Age : 23
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Thu Nov 27, 2008 5:00 pm

edhe un them se po
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Fiona
Anetar i respektuar
Anetar i respektuar
avatar

Numri i postimeve : 259
Age : 25
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Fri Nov 28, 2008 2:39 pm

bashkohem me riden!!!!besojj!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Neri
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 414
Age : 25
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Fri Nov 28, 2008 2:52 pm

gjithmon.....besoj tek rastesia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
iris
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 542
Age : 25
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Fri Nov 28, 2008 6:54 pm

un besoj te rastesia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ola
Anetar aktiv
Anetar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 183
Registration date : 03/12/2008

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Thu Dec 04, 2008 6:49 pm

besoj te rastesia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vilma
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 409
Age : 25
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Thu Dec 04, 2008 8:15 pm

besoooj sh te rastesiaa

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Moreno
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte
avatar

Numri i postimeve : 51
Age : 25
Location : Albania
Registration date : 05/01/2009

MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   Tue Jan 06, 2009 11:04 pm

I agree with all,besoj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: A duhet ti besojmë rastësisë?!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A duhet ti besojmë rastësisë?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema Sociale-
Kërce tek: