Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Imagjinata dhe Fantazia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Imagjinata dhe Fantazia   Wed Nov 26, 2008 12:45 am

Gjate dites isha e rrembyer nga Imagjinata dhe si perfundim me erdhi kjo ideja te hap kete teme ku me ju te diskohet mbi fenomenin e Imagjinates dhe Fanatzise…

Eshte e pa mundur qe ne si qenje njerzore te mos kemi Imagjinaten …. Ne jeten Reale apo ate Virtuale….

Disa njerez jane me te afte dhe me te dhene drejt rruges se imagjinimit. Ku ne baze te kesaj arrijne jo vetem te ndihem mire dhe te qete shpirterisht.por eshte te shkruajne gjera shum te bukura “Siq kane bere shum shkrimtare ku veprat e tyre jan shitur me miliona kopje”

Perveq kesaj shum gjera qe sot jane ne jeten tone.Para shum vitesh kane qene vetem imagjinimi i dikujt.

Psh..

Zhyl Verni rreth viteve 1700 ka shkruar romane te shkelqyer krejtesisht te mbeshtetura mbi imagjinaten, te cilat jane bere realitet ne ditet e sotme si udhetimet ne hene apo nen det.
Ose

Filmat e viteve 60 qe tregonin teknologjite kompjuterike qe sot jane vene ne perdorim

Pra imagjinata nuk eshte vetem dicka qe mendohet dhe nuk realizohet kete na bejn ta kuptojme nje analize jo shum e thell …por e thjesht e gjerave dhe viteve qe kemi len pas.Imagjinata eshte produkt i deshires dhe vullnetit..por edhe keto jan nje plus qe ne na bejne te hym ne boten e mrekullueshme te Imagjinates dhe Fantazise:

1 Leximi i ndoj libri “Romani”

2 Shikimi i ndoj filmi

3 Muzika

4 Fotot e ndoj qyteti ose bregdeti

5 PikturatPra ka shum menyra qe ne marrim kete udhetim magjeps ku si perfunim mund te arrijme te bejm ndoj shkrim te buku por edhe te gjejm dicka edhe me te bukur mbrenda vetes tone…dhe me e bukura eshte kur ajo imagjinata dhe fantasia jone ka nje perfund me realizimin e saj …


Do doja te dija:Si e pershkruani ju Imagjinaten dhe Fantazine ?

Car roli luan kjo ne jeten tuaj ?

A ushqehet imagjinata juaj me leximin e ndoj shkrimi te dikujt ?

Cili nga shkrimet e juaja ju do e veqonit ?

Keni bere realitet dicka nga ajo qe kemi imagjinuar?

PS… mund te beja edhe shum pyetje tjera por nuk dua te ju lodh duke u pergjegj ne to..Me me pak pyetje nga une besoj qe mundesia e lire e diskutimit do te jet me e mire...Diskutim te kendshem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
 
Imagjinata dhe Fantazia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Tema Sociale-
Kërce tek: