Live Laugh Love

Një vend ku argëtimi ka të gjitha ngjyrat e ylberit...!! Jeni të gjithë të mirëpritur...!!
 
ForumForum  Portali*Portali*  GalleryGallery  PytësoriPytësori  KërkoKërko  Lista AnëtarëveLista Anëtarëve  Grupet e AnëtarëveGrupet e Anëtarëve  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Historia antike e Shqiperise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sara
SUPER ADMINISTRATORE
SUPER ADMINISTRATORE
avatar

Numri i postimeve : 1007
Age : 25
Location : ..ku t'du!!! ♥
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Historia antike e Shqiperise   Wed Nov 26, 2008 8:51 am

per antikitetin informatat tona jane me shume te mjegullta se sa te qarta ,si pasoje e ngaterrimit te prejardhjes sone.

sipas jush jemi pasardhes te ilireve apo pellazgeve,apo te dyve bashke sic pretendon nje teori e paproveushme?

une mendoj se jemi pasardhes te ilireve dhe jam perpjekur te kuptoj se nga si dhe pse levizen per te ardhur ne keto toka.

gjurmet e para te ilireve i gjejme ne rusine jugore,ku ka toponime qe mendohen se jane ilire.
kultura e pare ilire qe njihen ne europe eshte kultura prelusazine e cila datohet rreth vitit 2000 p.l.k ne polonine e sotme nje kulture qe ka lene gjurme te shumta materiale te cilat mund te shihen ne muzete e polonise.

rreth 1800 kemi trasferimin e kesaj kulture ne ceki,lusazia e slesi,kultura lusaziane e cila ishte kaq e perparuar per kohen saqe vinte direkt pas kultures kreto mikenase.
ne kete kohe njihen kontaktet e para tregtare mes ilireve te lusazias dhe banoreve pellazge te kretes. kjo kulture ka lene gjurme te shumta arkeologjike ne zonat e siperpermendura .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://live-laugh-love.forummotion.com
florida
Anetar i thjeshte
Anetar i thjeshte
avatar

Numri i postimeve : 53
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: Historia antike e Shqiperise   Fri Nov 28, 2008 11:24 pm

ehh goxha histori me tpas lezet shpirti
haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Neri
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 414
Age : 25
Registration date : 26/11/2008

MesazhTitulli: Re: Historia antike e Shqiperise   Fri Nov 28, 2008 11:49 pm

a ke than ti sar.....ka dek ajo pun.....prej ilirve e kena prejardhjen..hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
iris
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 542
Age : 25
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Re: Historia antike e Shqiperise   Tue Dec 02, 2008 6:51 pm

ababa edhe me histori ti a ske ca ban aaaaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ola
Anetar aktiv
Anetar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 183
Registration date : 03/12/2008

MesazhTitulli: Re: Historia antike e Shqiperise   Sun Dec 07, 2008 8:08 pm

ahaha na asht ba e gjithanshme sara tesh.,.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vilma
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 409
Age : 25
Registration date : 25/11/2008

MesazhTitulli: Re: Historia antike e Shqiperise   Sun Dec 07, 2008 9:51 pm

HAHAHAA BRAVO MAJ SAR SA MIR SPRITAN...HALLALL PERZOTEN

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Historia antike e Shqiperise   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Historia antike e Shqiperise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Live Laugh Love :: Arti & Kultura-
Kërce tek: